5 способів продавати товари через інтернет
Продаж товарів через інтернет – величезний ринок збуту, який доступний кожному. В умови пандемії всі підприємці, повністю або частково, прийняли рішення перейти в режим онлайн-продажів. Тим самим прискоривши перехід від звичного режиму офлайн-торгівлі до цифрових покупок на 5 років (за даними IBM Retail Index). А тому, всім продавцям необхідно підлаштуватися під ситуацію і розробити ефективний план дій. Рекомендуємо найбільш ефективні способи продавати товари в інтернеті.
5 способів продавати товари в інтернеті, які доступні кожному

1) Створити сайт: лендінг, інтернет-магазин

Сьогодні сайт є практично в будь-якої компанії. Світ прагне в онлайн-продаж. І саме в інтернеті покупці шукають товари або послуги, в першу чергу.
Залежно від цілей продажів, різноманітності товарів або послуг, бюджету на інтернет-рекламу, можна вибрати один з форматів сайту:
Інтернет-магазин – сайт, на якому розміщуються картки товарів (послуг) з докладним описом, характеристиками та ціною. Покупець може відкладає покупки в «кошик» і може оплатити товар онлайн. Вартість розробки інтернет-магазину вище за рахунок складності настройки систем оплати;
Лендінг – односторінковий сайт, на якому розміщується вся необхідна інформація про товар або послугу. Зручний для користувачів за рахунок розміщення всієї інформації на одній сторінці. Одночасно, більш доступний в розробці і подальшому обслуговуванні;
Корпоративний сайт – візитна картка компанії. Має більш розширений функціонал у порівнянні з Лендінзі.
2) Продажі через соціальні мережі

Соціальні мережі перетворилися в повноцінні майданчики для реклами, просування і безпосередньо продажу товарів і послуг.
За даними останній досліджень, близько 64% користувачів заходять в інтернет для відвідування саме соціальних мереж. Це означає, що більшість потенційних покупців товарів і послуг знаходяться в Instagram або Facebook.
Щоб просувати товари в соціальних мережах необхідно встановити шаблон бізнес-сторінки і заповнити профіль інформацією про продавця (компанії). В умовах високої конкуренції сторінка в соціальних мережах вимагає уваги і регулярної активності продавця, а також вкладень у її просування.
3) ОЛХ: дійсно, продається все

Популярна платформа онлайн-оголошень об’єднує людей для здійснення продажів і покупок. Величезна база продавців і покупців розділена по темам. Продається абсолютно все: від дитячих колясок до автомобілів.
ОЛХ по праву став одним з найбільш відвідуваних сайтів в Україні. За даними компанії в місяць на платформу звертаються понад 7,5 млн. користувачів. Кожен 3-й користувач інтернету відвідує ОЛХ мінімум 1 раз на місяць.
Розміщувати оголошення можна безкоштовно, але їх кількість обмежена. Збільшити кількість оголошень можна за гроші. Реклама на ОЛХ також платна, але доступна: можна підняти оголошення на сторінці, виділити в категорію «топ» і відзначити кольором для залучення уваги покупців.
4) Сервіси для інтернет-розсилок

Конструктори листів дозволять швидко і легко створити шаблони для масової розсилки по email, SMS, мессенджерам, Web-push (невеликі спливаючі вікна в браузері). Щоб створити шаблон для розсилок немає необхідності в спеціальних технічних навичках. Все простіше простого – досить скористатися одним із сервісів розсилок.
За даними 2021 року найбільш часто використовуваними сервісами для створення email-розсилок є наступні: MailChimp, SendPlus, SendSay, SendInBlue і інші.
Користувачі можуть використовувати як безкоштовну, так і платну (розширену) версію сервісу. Представлено кілька шаблонів. У деяких безкоштовних версіях доступна статистика, є можливість сегментувати аудиторію за поведінкою (хто прочитав лист, відправив в спам або купив товар). Розроблено мобільні додаток, в якому зручно щось поміняти, коли під рукою немає комп’ютера.
5) Продаж через інтернет-аукціони: вікно в Америку і Європу

Інтернет-аукціони більше розраховані на продаж рідкісних, унікальних або одиничних товарів. Але, важливою перевагою таких майданчиків є широке коло покупців, який не обмежений тільки ринком України. Так, існує можливість пропонувати товари в Америку і Європу, піднімаючи вартість товару до відповідного рівня. Найбільш популярними інтернет-аукціонами є Etsy, Ebay, Shopify і інші.
Щоб продавати товар необхідно зареєструватися на сайті, пройти етап перевірки користувача і розмістити товари. Цінова політика формується в доларах. Надіслати товар можна через Укрпошту (за 2-3 тижні товар буде у покупця).
Зовсім не обов’язково використовувати всі ніші для продажу товарів через інтернет. Далеко не всі можуть підійти конкретно для Вашого товару або послуги. Але, відкрити нові можливості для розвитку бізнесу потрібно обов’язково. Не обмежуйтеся офлайн-торгівлею. Даний напрямок поступово відходить. Продажі через інтернет – давно настале майбутнє.