Алкоголю і цигарок в супермаркеті більше не буде

Рада представила законопроект №5805 від 19 липня 2021 року, який передбачає заборону на продаж будь-яких цигарок і алкогольних напоїв в супермаркетах і магазинах України.

Законопроект вносить заборону на продаж таких товарів:

Пиво (крім безалкогольного);

Алкогольних і слабоалкогольних напоїв;

Столових вин;

Тютюнових виробів, електронних цигарок і рідин до них, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Продаж вищезгаданої категорії буде проведено виключно в спеціалізованих стаціонарних торгових точках (магазинах), де інші товари, крім перерахованих, не продаються.

За порушення заборони передбачено штраф у розмірі 23 790 грн.

Компанія по боротьбі з тютюном і алкоголем в Україні стартувала в 2006 році. Було заборонено куріння і розпивання спиртних напоїв в громадських місцях. У грудні 2020 року Рада заборонила продаж електронних цигарок дітям до 18 років. Реклама алкоголю на радіо і телебаченні з 6:00 до 23:00 під забороною. У більшості міст України заборонено продаж спиртних напоїв у нічний час. Це дозволено тільки спеціалізованим установам, які мають відповідну ліцензію.

Згідно зі статистичними даними, в 2020 році смертність від алкоголю в Україні знизилася в 3 рази в порівнянні з 2008-м. У минулому році через споживання алкоголю померли 9175 осіб, тоді як 13 років тому – більше 27 тисяч.

Раніше, Мінфін представив новий реквізит на алкоголь – цифровий штрих-код марки акцизного податку. Наказ № 329 вступає в силу з 1 липня 2021 року.