Чи можна приймати оплату за товари та послуги на особисту картку Приват, Моно і картки інших банків
У процесі підприємницької діяльності кожен другий або третій підприємець періодично стикається з питанням від клієнта: «чи можна вам оплатити на карту Приватбанку або Монобанк?».
Цей спосіб оплати користується величезною популярністю серед особистих переказів, тому що дані банки запропонували зрозумілий, зручний і швидкий сервіс для населення, за що їм окрема подяка.
Давайте поетапно розберемося, чи може Фізичне Особа Підприємець (ФОП) приймати оплату на особисту картку фізичної особи за:
➤Предоставленную послугу, наприклад, консультацію по телефону, написання рекламно-інформаційної статті, послуги манікюру, стоматолога і т.д;
➤ Проданий в інтернеті товар через особистий сайт, дошку оголошень по типу ОЛХ, маркетплейси «Розетка» або «Амазон»;
Чи можна прийняти оплату на особисту картку, але подібні зарахування показати (визнати) своїм доходом?
Адже кожен з підприємців, який зареєстрував на своє ім’я ФОП, має бажання здійснювати господарську діяльність в правовому полі. Що, якщо зробити відповідні записи в Книзі обліку доходів ФОП і подати звіти з даними сумами?
Чи можна отримувати оплату за товари та послуги на особисту картку
Податкова вважає, що здійснення підприємницької діяльності: покупка і продаж товарів і послуг, має відбуватися з використанням розрахункових рахунків, відкритих на відповідне СПД, а не особистих карт.
ВАЖЛИВО!
Використання карт (рахунків) відкритих на ім’я фізичної особи буде неправильним і може розцінюватися співробітниками податкової як здійснення діяльності без використання зареєстрованого ФОП або ухилення від податків.
Крім штрафів за діяльність без реєстрації ФОП, кошти, зараховані на карту фізособи будуть вважатися доходом фізичної особи і оподатковуватися за ставками податку з доходу фізичних осіб (ПДФО)
ПДФО – 18% і військового збору – 1,5%.
Тобто, всього Вам в підсумку необхідно буде заплатити податків 19,5% з суми, яка потрапить на Вашу особисту карту. Тому, якщо Ви вже зареєстрували ФОП, то має сенс просити Ваших клієнтів робити оплати на рахунки, які відкриті на Ваш ФОП. Тим більше банки при відкритті рахунків пропонують отримати карту-ключ або корпоративну карту, яка прив’язана безпосередньо до підприємницького розрахункового рахунку.
Ви, по аналогії, можете давати своїм клієнтам номер карти-ключа або розміщувати його на своїх сторінках в соціальних мережах, сайтах або маркетплейсах і онлайн дошках оголошень. Для тих, хто оплачує Ваші послуги або купує товари, цей номер нічим не відрізняється від звичного йому номера карти фізособи, на яку він звик робити перерахування зі своєї карти.
Але для Вас подібний перевод буде автоматичним зарахуванням на розрахунковий рахунок ФОП.
Таким чином Ви будете здійснювати діяльність не порушуючи закону, податки платити згідно зі ставками обраної Вами системи оподаткування, не змінюючи звичний і комфортний спосіб оплати для Ваших клієнтів.
Консультація бухгалтера