Де знайти клієнтів, якщо немає грошей на рекламу

Сьогодні багато задумалися про те, як жити далі. Криза вносить свої корективи в плани підприємців. Основне питання, яке ми весь час чуємо, де взяти клієнтів? Останні років 5-7 клієнти, практично будь-якої сфери, знаходяться в інтернеті. Багато до карантину стверджували, що їм не потрібен сайт, а клієнти до них приходять оффлайн. Але карантин довів важливість присутності в онлайні, як ніколи раніше.

Ваші клієнти в інтернеті


Не важливо чим Ви займаєтеся, Ваші клієнти проводять півжиття в інтернеті. Всі товари і послуги шукаються в пошукових системах (Google, Яндекс) або соціальних мережах.

Зробіть сайт і залучайте покупців


Що робити якщо немає грошей на власний сайт:
✓ Зробити на його на платформі prom.ua або Wix і т.д.
На пром можна розмістити сайт за +/- 150 дол / рік. Просувати в пошукових системах складніше, ніж окремий сайт. Платити потрібно щорічно.

Замовити лендінг – односторінковий сайт, який поступово можна доповнювати, додавати сторінки і розширювати. Вартість лендінгу 200-300 дол одноразово. Просувати такий сайт в пошукових системах значно простіше.

✓ Створити сторінку в соціальних мережах – безкоштовно!

Як безкоштовно отримати клієнтів в інтернеті

Тепер, коли у вас вже є сайт або вже давно був + сторінки в соц.сетях: – безкоштовний варіант – це просування SEO.

Що потрібно робити, щоб Google вас показував на 1 сторінці:

  • Зареєструвати сайт в Google Analytics, Google Console, Google Map Яндекс Метриці, Яндекс вебмайстрі та карті. В інших лічильники відвідуваності сайту. Їх дуже багато);
  • Розібратися із запитами, за якими люди вас шукають в інтернеті – щодня писати 1-2 статті включаючи ці запити (статті повинні бути унікальні на 100%);
  • Ділитися “цікавинками” про вашу сфері діяльності, бажано описувати власний досвід;
  • Знімати відео про виробництво, послуги, товар … викладати відео в ютуб, на сайт, в усі соціальні мережі;
  • Зареєструвати сайт на всіх сайтах-каталогах;
  • Регулярно публікувати пости в соц.сетях.

SEO складається з безлічі інших пунктів, які необхідно робити. Але Вам, як новачку, досить почати з цих простих дій. У процесі ви самі познайомитеся з тонкощами цього процесу.

Вже через 3-5 місяців відвідуваність сайту виросте і Вам не доведеться платити за рекламу, щоб залучити клієнтів. Плюс до цього часу активність буде і в соц. мережі.

Що робити, якщо Ви не вмієте писати статті, працювати з сайтом і соц.мережами?

  1. Навчитися, це набагато простіше, ніж усім здається;
  2. Знайти гроші і найняти фахівця.


На відміну від реклами, SEO працює постійно. Коли реклама виключена, нові клієнти не дзвонять. Безкоштовних відвідувачів “вимкнути” неможливо, просто на ваш сайт будуть постійно заходити люди з пошуковиків і соц. мереж і замовляти послуги.