Дубілет запустив платформу для продажу сільгоспземлі

Засновник монобанку і колишній міністр України Дмитро Дубілет оголосив про запуск маркетплейс для продажу і покупки землі. Старт проекту підкріплений зняттям мораторію на продаж/купівлю земель України.

Платформа Доброзем для продажу і покупки сільгоспземлі

Як зазначив Дмитро Дубілет, принцип роботи платформи гранично простий:

  1. Власники паїв виставляють оголошення про продаж ділянки землі і отримують заявки від потенційних покупців;
  2. Покупці, в свою чергу, відбирають необхідні параметри земельної ділянки за допомогою фільтрів і формують пропозицію продавцям.

Вже зараз, на сайті dobrozem.com.ua, існує можливість отримати інформацію про свої земельні паї. Платформа дає безкоштовну можливість перевірити справжність документів на землю і визначити попередню оцінну вартість.

Доброзем інтегрований «з безліччю систем»

Дубілет зазначив інтеграцію платформи з іншими ресурсами. У тому числі сумісність з системою супутникових знімків. Це дозволяє кожному учаснику програми отримати детальну інформацію про типи сільськогосподарських культур, які вирощували на ділянці і загальну метеорологічну ситуацію. Після офіційного старту ринку землі сайт запрацює в повну силу.

У подальших планах у розробників передбачено розвиток мережі представництв по регіонах. Такий захід передбачає можливість використання платформи жителям сіл пенсійного віку.

Умови купівлі / продажу землі

  1. 1 липня 2021 року Україна знімає мораторій на продаж землі;
  2. Протягом двох наступних років тільки фізичні особи зможуть купувати землі України – не більше 100 гектарів;
  3. Для юридичних осіб ринок землі повинен почати працювати з 2024 року. Компанії зможуть концентрувати в своїй власності не більше 10000 гектарів.

Згідно до соціологічних опитувань тільки 21,4% українців підтримують введення ринку земель сільськогосподарського призначення.