ФОП для майстра з нарощування вій
На практиці більшість майстрів з нарощування вій пропонують обслуговування на дому. У більшості випадків подібні послуги надаються без реєстрації ФОП. Така діяльність не є законною і веде до накладення штрафу. «Вісточкою» в податкову можуть стати клієнти, які розуміють в правилах ведення бізнесу. Тому, не варто ризикувати своєю репутацією, краще відразу відкрити ФОП.
ФОП нарощування вій: група, податки, КВЕД

Який ФОП відкривати для нарощування вій
Для майстрів, який надають послугу з нарощування вій, ідеально підійде спрощенка. Можна вибрати 1-у, 2-у або 3-ю групу ЄП. Але, важливо врахувати особливості кожної.
1-ша група ЄП. Ліміт грошового обігу на місяць – 1 млн. грн. 1-я група ЄП не передбачає можливість найманих працівників. Приміщення можна взяти тільки в суборенду. Сума податків і зборів:
- ЄСВ – 22% від мін.зарплатні;
- ЄП – 10% від прожиткового мінімуму.
2-га група ЄП. Є актуальною в тому випадку, коли підприємець планує паралельно зайнятися продажем косметичних засобів. Ліміт річного доходу становить 5 млн. грн. Після перевищення 1 млн. Необхідно використовувати РРО. Кількість найманих працівників не перевищує 10 осіб. Сума податків:
- ЄСВ – 22% від мін.зарплатні;
- ЄП – 20% від мін.зарплатні.
3-тя група ЄП. Ліміт річного доходу становить 7 млн. грн. Після перевищення 1 млн необхідно використовувати РРО.
- ЄСВ – 22% від мін.зарплатні
- ЄП – 5% доходу
Працюючи на 1-й або 2-й групі оплачувати ЄП необхідно щомісяця, ЄСВ оплачується 1 раз в квартал. Для 3-ї групи декларація з єдиного податку подається раз на квартал. Звітність на спрощеній системі формується з доходів – щоденний прибуток від підприємництва. Оренда, витрата матеріалів, купівля обладнання в категорію не потрапляють.
ФОП з нарощування вій можна вести на загальній системі оподаткування, з огляду на наступні суми по сплаті податків:
- 18% – ПДФО;
- 1,5% – військовий збір;
- 22% – ЕСВ від мін. зарплатні.
Податки сплачують з чистого доходу. Розраховується за формулою – загальний дохід мінус дозволені витрати.
КВЕДи для майстра з нарощування вій
96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».
Фахівці з нарощування вій можуть вести діяльність в рамках такого КВЕД. Додатково можна розглядати КВЕД 47.75 та КВЕД 47.91, якщо планується роздрібна торгівля косметичними товарами. Ці КВЕДи неправомірно використовувати, працюючи на 1-й групі.
Зареєструвати ФОП в Україні можна онлайн. Але, для початку необхідно підготувати відповідну документацію. Для цього можна звернутися за консультацією до юриста. Ведення звітності по ФОП займається бухгалтер. Можна скористатися послугами на аутсорсингу.