Штрафів і пені за порушення податкового законодавства не буде. Список винятків

У зв’язку з пандемією викликаною новим вірусом під назвою “коронавірус” в усьому світі діє карантин. З цієї причини призупинилися взаємодії між контрагентами, як всередині країни, так і зменшилися зовнішні економічні бізнес-відносини. В українському законодавстві внесені зміни на період карантину пов’язані з оплатою податків, нарахуванням пені.

Закон від 17.03.2020 р. №533-IX (законопроект №3230) “Про внесення змін до Податкового кодексу України та других Законів України відносно підтримки платників податків на період Здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню и поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Вступив в дію 18 березня 2020 році

За порушення податкового законодавства в Україні, в період з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції застосовуватися не будуть.

Список винятків, за які штрафи застосовують


Але цей закон, не застосовується для наступних пунктів, які є винятком:

  • Порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя, страхування додаткової пенсії;
  • Відчуження майна, яке перебуває в податковій заставі, без згоди контролюючих органів;
  • Порушення правил обліку, виробництва і обороту пального або етилового спирту на акцизних складах;
  • Порушення розрахунку, декларування і сплати ПДВ, акцизного податку.

У період з 1 березня по 31 травня 2020 року пеня для платників податків нараховуватися не буде.


Громадянам України не буде нараховуватися пеня та штрафні санкції за прострочення виплат за споживчими кредитами в період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.
А також надаватиметься допомога тим, що захворів і перебуває на самоізоляції, соц.страхування буде виплачувати 50% заробітної плати тим, що знаходиться під наглядом медиків.

ВАЖЛИВО! Дані виплати будуть здійснюватися тільки в разі ізоляції під наглядом лікарів або перебування в лікарні в зв’язку з діями спрямованими на запобігання і поширення COVID-19.

Джерело: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T200533.html