Статутний капітал ТОВ | Особливості при відкритті рахунку в банку

Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) і необхідна кількість засновників, законодавчо, періодично змінюється.

У 2018 році розмір статутного капіталу законодавством України не встановлено. Тобто, немає мінімально обов’язкової суми. Формуватися він може протягом одного року діяльності ТОВ.

Кількість засновник може бути навіть 1 людина. Тобто, якщо Ви вирішили відкривати ТОВ самостійно, законодавством дозволено Вам бути єдиним засновником.

Важливо! Якщо Ви відкриваєте ТОВ з мінімальним статутним капіталом або без нього, будьте готові до того, що не всі банки вам відкриють рахунок.

Особистий досвід:

Зафіксували фонд в Статуті в розмірі 100 грн. Засновник і директор – одна особа. І при відкритті співробітники не оформлялися. У Райффайзен банку відмовили у відкритті рахунку, аргументувавши тим, що компанія не може існувати з фондом менше 5000 грн. (Сума була озвучена в 2017, вже могла змінитися).

Банк Глобус відмовив у відкритті рахунку, через відсутність персоналу. (ТОВ було відкрито 2 дні, відповідно, співробітників ще фізично не було)

УкрСибБанк, після тривалих роздумів, таки відкрив рахунок, але представники банку задавали багато питань про величину статутного фонду. Наскільки я знаю, без проблем відкриває ПриватБанк. Якщо Ви готові відкривати рахунок там, то в принципі, проблем поки не було.