Відкриваємо ФОП для масажного салону

Найбільш поширеною формою реєстрації масажного салону є ФОП. Розглянемо докладніше що необхідно для його відкриття.

ФОП для масажного салону: система оподаткування, КВЕД, реєстрація

ФОП для массажного салону

Група оподаткування для ФОП (масажні послуги)

Залежно від специфіки роботи можна розглянути наступні варіанти:

  1. 2-га група ФОП Єдиного Податку. Підійде для підприємців, який планують наймати співробітників (до 10 осіб) та додатково пропонувати клієнтам покупку косметичних засобів. Група передбачає ліміт річного обороту на рівні 5 млн. гривень (після перевищення 1 млн. гривень потрібно використовувати РРО). ФОП 2-ї групи ЄП повинен сплачувати ЄСВ – 22% (від мін. З/П) і ЄП – 20% (від мін. З/П);
  2. 3-тя група ФОП Єдиного Податку. Не передбачає обмежень щодо кількості персоналу і видам діяльності. Ліміт річного обороту масажного салону збільшується до 7 млн. гривень (аналогічно необхідно використовувати РРО при перевищенні 1 млн. гривень). ФОПовець 3-ї групи оплачує ЄСВ – 22% (від мін. З/П) і ЄП – 5% від доходу або 3% від доходу і ПДВ;
  3. Загальна система оподаткування. ФОП для масажного салону можна відкрити на загальній системі. В даному випадку податки компанії будуть проплачуватися з чистого доходу, який розраховують за формулою – із загального доходу віднімають дозволені поточні витрати. Для ФОП на загальній системі передбачені такі виплати: ЄСВ – 22% (від мін. З/П), ПДФО – 18%, військовий збір – 1,5%.

Ведення звітності, виплату податків довіряють бухгалтеру, можна на аутсорсингу.

КВЕД для масажного салону

  1. 96.04 «Діяльність по забезпеченню фізичного комфорту». Підходить для масажних салонів, для зменшення маси тіла, схуднення. Не включає медичний масаж і терапевтичний вплив;
  2. 96.02 «Послуги перукарень та салонів краси». Включає надання послуг, які спрямовані по догляду за зовнішністю;
  3. 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я». Допускає підприємницьку діяльність в сфері охорони здоров’я населення, яка не здійснюється в лікарнях.

КВЕДів можна вибрати кілька, в залежності від специфіки роботи. При подачі реєстраційних документів необхідно вказати, який КВЕД буде основним (по ньому підприємець отримує найбільше доходів при веденні бізнесу). Якщо заява подається на папері, то перший зазначений код буде вважатися основним. В процесі діяльності КВЕДи можна змінювати і додавати. Для ФОП процедура проходить онлайн.

Реєстрація ФОП

Для того, щоб зареєструвати ФОП необхідно звернутися до державного реєстратора при районній держадміністрації за місцем прописки. Це можна зробити самостійно, попередньо зібравши необхідні документи, або через довірену особу.

Для відкриття ФОП необхідні такі документи:

  1. Заповнений бланк на виконання державної реєстрації ФОП;
  2. Копія довідки про включення заявника до Держреєстру фізичних осіб;
  3. Квитанція про сплату реєстраційного збору.

Відкрити ФОП можна онлайн. В такому випадку оплата державного збору не передбачена.

Види діяльності

Чим більше видів послуг надає масажний кабінет, тим на більший прибуток можна розраховувати. Існує маса видів масажів: загальний, класичний, релаксуючий, антицелюлітний і інші. Деякі види масажу вимагають відкриття ліцензії на роботу – мануальна терапія, медичний масаж.