Відкриваємо ФОП для роботи СТО

Перш ніж відкрити СТО (автосервіс), необхідно зареєструвати свій бізнес. Найбільш вигідно відкрити ФОП, але важливо відразу розібратися у всіх нюансах роботи.

Відкриває ФОП для СТО: КВЕД, група, документи

ФОП для СТО

Який КВЕД зареєструвати для СТО

Рекомендуємо скористатися відразу декількома класифікаторами:

  1. 45.20. «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів». Клас включає можливість ремонту механічних і електричних систем автомобіля, догляд і відновлення частин кузова, можливість установки деталей, які не є заводський частиною автомобіля, включаючи переоснащення газовою установкою;
  2. 45.32 «Роздрібна торгівля деталями для автотранспортних засобів». Клас дозволить вести паралельну діяльність з продажу деталей і засобів для автомобілів. Не включає можливість продажу палива;
  3. 33.12 «Ремонт і технічне обслуговування машин та устаткування промислового призначення». Допускає ремонт і установку деталей промислових, сільськогосподарських машин, важкої промислової техніки.

Залежно від специфіки роботи необхідно вибрати один або відразу декілька КВЕДів. Не варто відкривати клас «про всяк випадок». Так як можуть виникнути питання від податкової.

Розбираємося з групою оподаткування

Для можливості працювати з рекламодавцями і замовниками різного статусу варто розглянути 3-ї групи ЄП. Можна працювати без будь-яких обмежень. 3-тя група допускає будь-які види діяльності – послуги, торгівля, посередництво. Немає обмежень за кількістю працівників в штаті.

ФОП 3-ї групи ЄП сплачує:

  1. ЄП – 5% від доходу;
  2. ЄСВ – 22% від мінімальної заробітної плати.

Максимально допустима прибуток протягом року становить 5 млн. гривень. При обороті понад 1 млн. Підприємець повинен встановити касовий апарат.

2-я група ЄП підійде для підприємців, які планують вести діяльність тільки з фізичними особами (платники ЄП також потрапляють в цю групу). У штат можна наймати до 10 осіб. При необхідності збільшення числа співробітників можна скористатися договором аутстаффінгу.

ФОП другої групи сплачує єдиний податок та ЄСВ:

  1. ЄП – 20% від мінімальної зарплати;
  2. ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати.

Граничний рівень доходу такої ж як у третій групі – 5 млн. гривень. 2-я група ЄП може не використовувати РРО, якщо оборот коштів не перевищує 1 млн. Гривень.

ФОП з надання послуг на СТО може працювати на загальній системі оподаткування. Виплати по податках проходять з чистого доходу (від загального прибутку віднімають дозволені витрати):

  1. ПДФО – 18%;
  2. ВС – 1,5%;
  3. ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати.

Як відкрити ФОП для СТО

Відкриття ФОП займе від одного до трьох днів. Для цього необхідно підготувати наступні документи:

  1. Створити електронно-цифровий підпис (ЕЦП), можна онлайн;
  2. Підготувати паспорт і ідентифікаційний код;
  3. Підібрати КВЕД (або кілька кодів) відповідно до особливостей діяльності.

Якщо всі документи підготовлені, то можна приступити до онлайн-реєстрації бізнесу.

Незважаючи на те, що особливих питань з відкриттям СТО виникнути не повинно, не варто забувати про бухгалтерію та звітність. Для ефективної роботи можна найняти фахівця з аутсорсингової організації.