Як відкрити ФОП для фотографа?

Відкриваючи ФОП фотограф отримує довіру зі сторони банку, гарантії при роботі з клієнтами, можливість співпраці з великими компаніями, вільне ведення діяльності.

Що потрібно, щоб зареєструвати ФОП?

ФОП для фотографа

Визначаємося з КВЕД

Для ФОП-фотографа підходить наступне:

  1. 74.20 «Діяльність у сфері фотографії». Клас включає виготовлення рекламних та споживчих фоторобіт, портретну фотозйомку для паспортів, виконання фотографій для реклами, аерофотозйомку, відеозйомку різних подій, мікрофільмування документів.
  2. 63.99 «Надання інших інформаційних послуг, н. в. д. г. ». Клас розрахований на надання інформаційних послуг по телефону із застосуванням комп’ютерних технологій. Допускає пошук інформації за контрактом або за винагороду, підбір новин і даних з преси.
  3. 59.11 «Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм». Клас підходить для дублювання фільмів, оптової (роздрібної) торгівлі записаними і незаписані відеоплівками, обробку кіноплівки не для цілей кіноіндустрії, введення субтитрів в реальному часі.

Визначаємося з системою оподаткування

Фотограф-ФОП може працювати на загальній системі оподаткування. Перевагою загальної системи в порівнянні зі спрощеної є сплата податків не з доходу, а з прибутку. Чистий оподатковуваний дохід ФОП – це доходи, знижені за рахунок дозволених витрат.

ФОП на загальній системі оподаткування сплачує наступне:

  1. податок на доходи для фізичних осіб (ПДФО) – 18%;
  2. військовий збір (ВС) – 1,5%;
  3. єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – 22% (від мінімальної зарплати).

Працювати на загальній системі оподаткування не має сенсу, якщо поточних витрат не передбачено або мало. В даному випадку варто розглядати ФОП на єдиному податку. Сплата єдиного податку – це можливість платити менше податків у порівнянні із загальною системою.

Вибір групи єдиного податку (ЄП)

Для фотографа вигідно вести діяльність на 3-й групі ЄП. В даному випадку існує можливість працювати без обмежень з замовниками різного статусу. Платники єдиного податку 3-ї групи будуть сплачувати внески 1 раз в квартал:

  1. ставка ЄП – 3% податку для платників податків ПДВ, 5% податку для неплатників ПДВ;
  2. максимально допустимий обсяг доходу в рік – 7 млн. Грн;
  3. мінімальний ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати.

Для 3-ї групи ЄП під прибутком розуміють всі гроші, отримані готівкою або на розрахунковий рахунок.

Фотографи, які збираються отримувати оплату тільки від фізичних осіб або інших платників ЄП, можуть розглядати 2-ї групи. Робота з компаніями не допускається. 2-я група вигідна за рахунок фіксованої величини податків, що не залежать від загального доходу.

Як працювати з рахунком ФОП?

Фотограф-ФОП може працювати з готівкою і безготівковими коштами, отримуючи оплату на відкритий рахунок. Безготівкові розрахунки проводять шляхом перерахування суми замовником з одного рахунку на інший.

При виборі спрощеної системи оподаткування діє мільйонне обмеження прибутку. Після перевищення ліміту ФОП повинні використовувати РРО. Правило не діє, якщо все оплати пройшли тільки за безготівковим розрахунком.

Для ФОП заборонено не передбачено надходження коштів на особистий рахунок. Такий дохід буде вважатися проходять повз каси платника податків.

Документи

Для роботи з замовниками складають договір. Для цього необхідно звернутися за допомогою до юриста. Ведення звітності (складання актів і рахунків) довіряють бухгалтеру, можна на аутсорсингу. Всі документи (договори, акти, рахунки, звіти) повинні зберігатися протягом 3 років з моменту подачі.