Як встигати більше. Правила тайм-менеджменту
Як же хочеться встигати все і навіть більше, стати більш ефективними і при цьому не валитися з ніг ввечері.
Основна проблема, чому ми так втомлюємося ближче до вечора, це те, що всю інформацію тримаємо в голові. На жаль, далеко не всі плани на день і коментарі і записи до них, фіксують в щоденнику. Зараз безліч моб. додатків для планування, які полегшують життя.
Правила тайм-менеджменту
- ЗАВЖДИ! Увечері писати перелік справ на наступний день!
- Якщо завдань занадто багато: розподіліть їх по терміновості і важливості. І перш за все виконуйте їх;
- Проаналізуйте скільки часу протягом дня, ви витрачаєте на порожні розмови по телефону, з колегою в кухні, на перегляд соц.мереж або просто відволікаєтеся на справи, яких немаєж в вашому списку;
Ви побачите, чому ви не встигаєте виконувати важливі завдання. Замініть соц. мережі на виконання справ); - Якщо завдання складне, її необхідно роздрібнити на малі підзадачі. І виконувати крок за кроком;
- А чи потрібно все зробити? Може Ви встигаєте все, що потрібно. Просто вважаєте, що повинні робити більше?
Я зіткнулася з тим, що постійно багато чого не встигала. І коли проаналізувала, що я роблю і який результат це приносить. То просто викинула половину завдань, і не повірите, результати зросли.
Пам’ятайте, тільки 20% витраченого часу приносить 80% результату. І навпаки.
- Дотримуйтесь таймінгу зустрічей. Якщо Ви запланували зустріч з колегами з 10 до 11, то в цей час вона і повинна пройти. Якщо вона затягується, у Вас буде збій на весь день;
- Коли ви привчите себе записувати всі справи і з таким же ентузіазмом викреслювати кожну виконану, Ви побачите, що це дійсно працює.
Якщо багато завдань, які потрібно зробити одночасно
Напишіть завдання, які потрібно виконати, скажімо, протягом наступних двох годин. Навпроти кожного пункту вкажіть час, за яке воно повинно бути виконано.
Ставте секундомір, і починайте виконувати. По закінченню часу Ви повинні перестати його виконувати і братися за нове.
Ви не повинні відволікатися, поки йде час. Навіть якщо буде дзвонити телефон або Вас будуть відволікати колеги.
Ваша мета вкластися в таймінг. І так з кожним завданням. Між ними 5 хвилин перерва.
30% на непередбачені завдання
Поступово, коли Ви будете більш ефективно використовувати час. Скористайтеся правилом 30%. Його суть в тому, щоб розписавши завдання на день, ви залишили 30% часу не заповненим.
Завжди з’являються непередбачені обставини і справи, і щоб не зміщувати свій основний графік і не скаржитися, що Ви чогось не встигаєте, закладайте цей час відразу.