Зміни в законодавстві про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю

19 червня 2019 року набула чинності постанова Кабміну від 5 червня 2019 року № 466, в якій йдеться про зміни зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Це стосується підприємств, установ, організацій та ФОП. Встановили процедуру зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Стаття 19 ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійної і трудової реабілітації інвалідів. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.”

А також встановлено механізм планових і позапланових перевірок Держпраці і територіальними органами підприємств та ФОП, де працює за основним місцем роботи понад 8 співробітників.

Для здійснення перевірки Держпраця, в обов’язковому порядку, повинна письмово повідомити за 10 днів до її початку перевірки.

Держпраця перевірятиме:

  1. Чи зареєстроване підприємство, ФОП у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів;
  2. Наявність звітності про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю;
  3. Чи виконуються нормативи робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.